O společnosti

Společnost freytag & berndt se řadí k nejvýznamnějším vydavatelům map, atlasů, turistických průvodců a další cestovatelské literatury ve střední Evropě. Její historie sahá až do roku 1770, kdy Francesco Artaria otevřel první litografický provoz ve Vídni. Gustav Freytag založil kartografické nakladatelství v únoru 1879 také ve Vídni a v roce 1920 se tato společnost spojila právě s kartografickou divizí firmy Artaria. Po druhé světové válce se společnost dynamicky rozvíjela, výrazně rozšířila svou výrobu a zařadila se tak mezi nejvýznamnější kartografické domy v celé střední Evropě.

Se změnou politického uspořádání ve střední Evropě po roce 1990 freytag & berndt založil své dceřiné společnosti v České republice, na Slovensku a Maďarsku a expandoval i v Německu a Španělsku. Firma rovněž vlastí německé vydavatelství Rother Verlag a největší českou kartografickou společnost SHOCart. Rother Verlag je jedna z nejznámějších německých společností vydávající průvodce pro pěší turistiku a další outdoorové aktivity, SHOCart je nejvýznamnější českou kartografickou firmou vydávající světově unikátní a velmi vyhledávané turistické a cykloturistické mapy celé České republiky a Slovenska.

Vedle tištěných produktů se společnost zaměřuje také na produkty digitální. Kompletní mapová data společnost zpracovává ve vektorovém formátu, mapová i nemapová data ukládá v databázových systémech. Společnost freytag & berndt vytvořila a neustále rozvíjí vlastní mapovou mobilní aplikaci PhoneMaps, která jako jediná na trhu nabízí jejím uživatelům užití podrobných turistických a cykloturistických map celé Evropy. PhoneMaps patří k nejstahovanějším mapovým aplikacím na globálním trhu. Součástí projektu PhoneMaps je rovněž také web www.phonemaps.cz a mapový portál, kde si mohou návštěvníci naplánovat a nakreslit vlastí trasy. Společnost rovněž vytvořila a technologicky spravuje nejnavštěvovanější český cykloturistický portál www.cykloserver.cz provozovaný společností SHOCart.

Společnost freytag & berndt dnes také poskytuje komplexní služby B2B klientům, velkým korporacím, národním turistickým centrálám, státní správě i regionálním i místním samosprávám. Svým klientům je schopna nabídnout služby od výstavnictví přes grafické práce a tvorbu propagačních materiálů a předmětů, map, průvodců, sofistikované webové prezentace, mapové portály a mobilní aplikace, Public relation, produkci reklamních a propagačních předmětů, reklamní činnost a další marketingové techniky po zajištění dalších služeb v cestovním ruchu.

Společnost freytag & berndt klade silný důraz na uspokojení potřeb a přání klientů a poskytuje vysoce kvalitní služby se zaměřením na individualitu zákazníků.

Skupina freytag & berndt
freytag & berndt Rakousko www.freytagberndt.com
freytag & berndt Česká republika www.freytagberndt.cz
freytag & berndt Slovensko www.freytagberndt.sk
freytag & berndt Německo www.freytagberndt.de
freytag & berndt Maďarsko www.freytagberndt.hu
Mapiberia F&B Španělsko www.mapiberia.com
Bergverlag Rother Německo www.rother.de
SHOCart Česká republika www.shocart.cz