K2 - Královna hor

Prezentaci knihy K2 - Královna Hor naleznete zde

Kniha popisuje na pozadí šedesátileté historie světového a československého karákoramského horolezectví úspěšný výstup česko-slovenské expedice na druhou nejvyšší horu světa (K2 - 8611 m) v srpnu 2012. Předmluva pochází z pera horolezeckých legend: K. Diembergera, P. Habelera.,J. Rakoncaje a J. Oiarzabala. Kniha přináší slavná jména a přehledně seřazené příběhy světového horolezectví. Na stránkách vystupují Lino Lacedelli a Achille Compagnoni, Walter Bonatti, Reinhold Messner, Peter Habeler, Jerzy Kukuczka, Kurt Diemberger, Erhart Loretan, Gerlinde Kaltenbrunner, a další. Podrobně jsou zdokumentovány také české stopy v Karákoramu, s nejvýznamnějšími jmény, jakými jsou: Josef Rakoncaj, Dina Štěrbová, Leopold Sulovský, Josef Šimůnek, Soňa Vomáčková, Libor Uher, Radek Jaroš, Zdeněk Hrubý, Marek Holeček, Honza Trávníček či Zuzana Hoffmanová.
Druhou část knihy tvoří autentický deník výstupu, popisující mimo jiné drama sestupu a balancování na hraně života v zóně smrti. Nechybí podrobné mapy výstupových tras na K2, mapy trasy treku přes ledovec Baltoro, a poprvé v českém jazyce také kompletní statistiky výstupů a úmrtí na K2 v letech 1954 – 2014, precizně zpracované Eberhardem Jurgalskim. Kniha je opatřena přehledným jmenným a místopisným rejstříkem a má 377 stran formátu 24 x 34 cm s řadou rozkládacích panoramatických fotografií. Na obdivovatele horských panoramat čeká celkem přes 800 fotografií 10 autorů, plakát s panoramatickým snímkem z vrcholu K2, DVD s dokumentem o výstupu a také netradiční horolezecké překvapení uvnitř knihy. Kniha má vlastní webové stránky: www.K2KRALOVNAHOR.cz. Knihu je možné zakoupit ve všech předních českých knihkupectvích, na cestovatelských a horolezeckých festivalech a v outdoorových obchodech firem HUDY SPORT a CLIMBING.CZ. Autoři připravují i anglickou a německou verzi knihy.
Informace o autorech:
Text: Pavel Bém
Autoři fotografií: Pavel Bém, Peter Hámor, Tomáš Petrík, Pavol Barabáš, Mároš Barabáš, Rudolf Švaříček, Štěpán Rusňák, Marek Holeček, Zuzka Nosková
Autoři předmluvy: Peter Habeler, Kurt Diemberger, Josef Rakoncaj, Juanito Oiarzabal
Historie a statistiky výstupů: Eberhard Jurgalski, www.8000ers.com
Název nakladatelství a adresa: EMPRESA MEDIA, a.s., Panská 890/7, 11000, Praha, Nové Město
Rok vydání: 2014
Náklad: 2500 výtisků
Cena: 2499,- Kč
Pro více informací kontaktujete: Štěpána Rusňáka, tel: 776 776 770, e-mail: stepan@rusnak.cz

Výtěžek z prodeje knihy bude věnován nadaci NALA pro podporu tibetských a nepálských dětí.
WWW. NALA.CZ

 • Autor:
  Pavel Bém
  Formát:
  240mm x 340mm
  Počet stran:
  377 stran
  EAN:
  9788026066781
  Dostupnost:
  Skladem
 • Tištěná kniha

  Běžná cena:
  999
  Sleva:
  (-10%)
  Cena po slevě:
  899
  ks
Dotaz k produktu

Dotaz k produktu

Recaptcha