B2B - Mapové portály a mobilní aplikace

Internetové mapové portály a webové stránky

Společnost freytag & berndt vytvořila a neustále vyvíjí internetový mapový portál se zoomovatelnými mapami pro pěší turisty, cykloturisty i další uživatele. Portál obsahuje mnoho programátorských funkcí usnadňujících práci s mapou. Všechna mapová data jsou připravována již s ohledem na jejich další použití, tedy v datových síťových modelech umožňujících vyhledávání optimální trasy pro danou aktivitu. Uživatel například může na mapovém portálu vytvářet a plánovat, importovat, exportovat i spravovat vlastní trasy a výlety, tisknout je, má možnost stáhnout soubor gpx trasy, které může následně použít v aplikacích pro mobilní telefony.

Pro prezentaci výletů na již vytvořených webových stránkách je společností připraven modul výletů, který může být do existujících stránek vložen jako i-frame. Za použití zoomovatelných map, grafiky, statistických a textových informací prezentuje daný modul doporučené výlety v zobrazeném území. Do existujících webových stránek na jednotlivé stránky výletů je možné také vložit zoomovatelný mapový embed pro každý výlet.

Interní programátoři, kodéři webových stránek a designéři mají řadu zkušeností s vytvářením internetových prezentací obsahujících také mapové portály a CMS administrační systémy.

Aplikace pro mobilní telefony

Dnes již téměř každý vlastní mobilní telefon, lidé je stále více preferují i před počítači. Speciálně k zjištění informací během cestování je mobilní telefon užitečnější. Společnost vytváří všechny webové prezentace a mapové portály se speciálním designem uzpůsobeným pro obrazovky mobilních telefonů, pro řadu funkcí je ale nutné vytvoření speciální nativní mobilní aplikace.

Programátoři mobilních aplikací, odborníci na hardware i designéři mají dostatek zkušeností s vytvářením profesionálních aplikací odrážejících potřeby zákazníků. Společnost freytag & berndt vytváří vlastní aplikace pro veřejnost i pro B2B zákazníky. Aplikace jsou obvykle založeny na zoomovatelných vektorových nebo rastrových mapách s detailními mapovými daty, které jsou vytvářeny i aktualizovány interním týmem kartografů, a nejsou tak využita licencovaná komerční data dalších společností nebo nekompletní volně použitelná mapová data OpenStreetMap.

Celý systém (aplikace, obsah aplikace i mapová data) je z důvodu nutnosti rychlého přístupu a konektivitě uložen na cloudu na páteřní internetové síti, rádi také zajistíme správu účtu v globálních obchodech s mobilními aplikacemi i neustálou nutnou aktualizaci a údržbu aplikace v důsledku změn a aktualizací operačních systémů telefonů.